kasyno image

VideoPoker

VideoPoker jest jednym z najstarszych automatów, które pojawiły się w kasynie. Pojawił się w kasynach znacznie wcześniej niż jakiekolwiek inne automaty takie jak sloty czy jednoręki bandyta. Od tego czasu ma swoje grono zwolenników i jest niezwykle popularny.

O popularności VideoPokera decyduje przede wszystkim minimalna przewaga kasyna nad graczem. Co więcej, nie jest ona jednoznacznie określona. Dzieje się tak dlatego gdyż tutaj, oprócz elementu losowości gracz ma większą kontrolę nad rozgrywką niż w wielu innych grach hazardowych. Zasady VideoPokera są bardzo proste i opierają się na zasadach klasycznego pokera.

Gracz otrzymuje pięć kart, z których ma zadanie ułożyć pokerową figurę. W trakcie rozgrywki ma okazję do jednokrotnej wymiany dowolnej ilości kart, które zostały wylosowane. Nie musi wymieniać żadnej karty, ma jednak możliwość na wymianę wszystkich kart jeżeli będzie miał na to ochotę. Następnie, po turze wymiany kart, maszyna sprawdza czy udało mu się ułożyć jakąkolwiek figurę pokerową i na podstawie specjalnej, znajdującej się powyżej kart tabeli wypłaca wygraną w różnych stawkach.

To co najciekawsze w VideoPokerze to różne jego wariacje. Najpopularniejszą z nich jest Jacks or Better czyli klasyczny VideoPoker bez żadnych zmian z tym wyjątkiem, że automat wypłaca pieniądze jedynie za parę waletów lub wyższą figurę. Wszystkie inne, mniejsze pary oznaczają przegraną. Oprócz VideoPokera istnieje również wiele innych odmian VideoPokera. Są to All American (gdzie najlepiej wypłacane są wszelkiego rodzaju strity i kolory), Deuces Wild (gdzie wszystkie cztery dwójki obecne w grze są jokerami i zastępują wszystkie inne karty) oraz Jokers Wild gdzie występują jokery (co robią - każdy wie). Oprócz All American, tabela wypłacalności jest taka sama we wszystkich trzech odmianach i jest ułożona adekwatnie do siły pokerowych układów - automat najsłabiej płaci za pary, a najlepiej za królewskiego pokera.

VideoPoker to gra bardzo interesująca. Potrafi wciągnąć na długie godziny i jest zarazem grą, w której można stosować różnorakie strategie. Mimo tego, że wciąż dominuje tu szczęście, mamy nieodparte wrażenie, że temu szczęściu można co nieco pomóc.